Little Maker, 2018 yılının Haziran ayında çocukların oyun dünyasını renklendirmek üzere geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak boyanabilir oyun alanları yaratmak düşüncesi ile ortaya çıkmıştır. 

Hepimiz çocukluğumuzda koltuk minderlerinden yaptığımız evlerin, oyun çadırlarının içine girmeyi, kendimize ait bir dünya yaratmayı, boyama yapmayı ve hayal gücümüzü kullanabileceğimiz oyuncaklarla oynamayı sevmişizdir. İşte Little Maker tüm bunların hepsini bir araya getirerek eğitici ve eğlenceli sıra dışı oyun alanları yaratmaktadır.

Oyun maketlerinin yanı sıra yıllar içerisinde ürün gamımıza yine çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri boyama ruloları, kalemlikler, boya kalemleri, kutu oyunları, aktivite kitapları ve temalı hediye kutuları eklenmiştir. Ayrıca çocuk odası ve araba aksesuarı olarak da boy ölçerler, kapı kolu askıları ve araba etiketleri satışa sunulmuştur.


Boyanabilir Karton Oyun Maketleri nedir?

Çocuklar için özel olarak tasarlanmış bu oyun maketleri , %100 doğal ve geri dönüşümlü, dayanıklı oluklu kartondan üretilmiş olup, evinizde, bahçenizde ve/veya her türlü aktivite ve organizasyonlarda kullanılabilecektir. Kurulumu, taşınması ve saklanması kolay olan oyun maketlerimiz ile kaliteli, modüler ve eğitici temalara sahip boyanabilir bir oyun alanı yaratılmaktadır.

Boyanabilir Karton Oyun Maketlerinin çocuklar için faydası nedir?

Boyanabilir Karton Oyun Maketleri, çocuklara ister tek başlarına, ister anne-babaları veya arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirme imkanı sağlar. Çocuklar dilerse maketin içine girip çıkabilir, dilerse de dış yüzeyinde boyama yapabilir, sticker yapıştırabilir ve bu şekilde keyifli ve kaliteli zaman geçirmenin yanı sıra oyun kurma, hayal gücü ve yaratıcılık becerilerini de geliştirebilirler. Birbirinden farklı temadaki eğitici maket oyun evleri sayesinde çocuklar sıkılmadan uzun süre oyun oynayabilirler.

HAKKIMIZDA

Boyanabilir Karton Oyun Maketlerini birleştirirken yapıştırıcıya ihtiyacımız var mı?

Karton maketleri birleştirirken herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç yoktur. Dayanıklılığını arttırmak için içerisinden çıkan özel plastik vida sistemi sayesinde kolay bir şekilde başka bir alete gerek duymadan kurulabilir.

Boyanabilir Karton Oyun Maketleri tekrar kullanılabilir mi?

Evet, plastik vidaları sayesinde kolay bir şekilde demonte edilerek kurulmadan önceki haline getirilebilir, bu sayede evin içerisinde fazla yer kaplamadan küçük bir alanda kolaylıkla saklanabilir ve sonrasında tekrar kurulabilir.

Boyanabilir Karton Oyun Maketlerinin ölçüsü nedir?

Temalara ve boyut tercihine göre ölçüler değişkenlik göstermektedir. Maketlerimiz yaklaşık olarak 5m2’lik boyama alanına sahiptir.

Maketler dayanıklı mıdır?

Kalınlığı 4 mm olan çift katlı, oluklu kartondan üretilmiştir, ıslanmadığı sürece kolayca zarar görmez ve yırtılmaz. Ayrıca geçmeli sistemlerden farklı olarak özel plastik vida sistemi sayesinde karton yüzeylerin kenarları birbirine sıkı bir şekilde geçtiği için herhangi bir darbe almasında dahi sağlamlığını koruyacaktır. Bu sayede maketlerimiz özellikle kapalı alanlarda uzun süre kullanılabilmektedir.

Hangi yaş grubu için uygundur?

3 yaş ve üzeri çocuklar için uygundur.

Kaç model mevcut?

Şu an ürün gamımızda 1 ev, 1 dondurma arabası, 1 uzay mekiği olmak üzere, 1 adet taşınabilir ve boyanabilir oyun evi ve 1 adet yılbaşı ağacı olmak üzere toplamda 5 farklı boyanabilir oyun maketi, 3 çeşit boyama rulosu ve 2 çeşit kalemlik bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 2'şer modelde boy ölçer, kapı kolu askısı ve araba etiketimiz de mevcuttur. Önümüzdeki dönemde eğitici farklı temalarda, yeni modelleri de çocuklarla buluşturmayı planlıyoruz.

Boyanabilir Karton Oyun Maketleri nerelerde kullanılabilir?

Evde, bahçede, ana okullarında , oyun gruplarında, çocuk etkinlik ve atölyelerinde, doğum günü partilerinde, festivallerde, alışveriş merkezleri, kafe ve restoranların çocuk oyun alanlarında ve daha aklınıza gelebilecek pek çok aktivite alanında rahatlıkla kullanılabilir. 

Çocukların güvenliği açısından uygun mudur?

Hem %100 doğal ve geri dönüşümlü malzemesi sayesinde çocuklar açısından sağlıklı, hem de oyun maketlerini oluşturan tüm köşelerin yuvarlak hatlara sahip olması sayesinde güvenlidir. Ayrıca her iki yan yüzeyinde bulunan pencereler ve ön yüzeyde bulunan kapı, maketlerin içerisine ışık girmesine ve havalanmasına yardımcı olmaktadır. Oyun maketinin daima bir yetişkin tarafından kurulmasını ve bir yetişkin gözetiminde yalnızca düz yer zeminde kullanılmasını tavsiye edilmektedir. 

Boyanabilir Karton Oyun Maketlerini boyamak için en uygun boyama kalemi nedir?

Oyun Maketlerimizin keçeli kalem veya pastel boya ile boyanmasını tavsiye ediyoruz ancak dilediğiniz herhangi bir boya kalemi ile de boyayabilirsiniz. İsteğinize göre ürünü satın alırken veya sonrasında web sitemizde satışı mevcut olan alternatif boya kalemlerini ve stickerları da kullanabilirsiniz. Boyama esnasında boyaların bulaşmaması için makete dokunmadan önce yaklaşık bir 5 saniye kadar beklenmesini tavsiye ederiz.

Hakkımızda